27. - 30.10.2016

Karhuhalli, Pori

Login

BYOC Counter-Strike: Global Offensive

Game: Counter-Strike: GO Starts: Fri, Oct 28th 2016, 12:00 EEST Ends: Sun, Oct 30th 2016, 12:00 EET

Lohkovaiheen bracketit ja tulokset alla. XD. Tournaments on paras ja käyttäjä.


Lohko A:
GiantDwarfs
SCHWACHKOPF
Olut sporttiaa

  • Round 1: GD vs BYE (GD default voitto)
  • Round 1: SCHWACHKOPF vs Olut sporttiaa (16-8)
  • Winners: GD vs SCHWACHKOPF: (13-16)
  • Losers: Olut sporttiaa (default voitto)
  • Decider: GD vs Olut sporttiaa (16-1)

Lohko B:
Zerohits CSGO
linttanänni.psyl
Remissis gaming

  • Round 1: Zerohits CSGO (default voitto)
  • Round 1: linttanänni.psyl vs Remissis gaming (16-8)
  • Winners: Zerohits CSGO vs linttanänni.psyl (16-7)
  • Losers: Remissis gaming (default voitto)
  • Decider: linttanänni.psyl vs Remissis gaming (2-16)

Lohko C:
100K eSports
Manga jengi :D
CYKASERIES

  • Round 1: 100K eSports (default voitto)
  • Round 1: Manga jengi :D vs. CYKASERIES (16-13)
  • Winners: 100K eSports vs Manga jengi :D (16-13)
  • Losers: CYKASERIES (default voitto)
  • Decider: Manga jengi :D vs CYKASERIES (16-1)

Lohko D:

5CORE
Talotaikurit
RT esports


  • Round 1: 5CORE (default voitto)
  • Round 1: Talotaikurit vs. RT esports (16-9)
  • Winners: 5CORE vs. Talotaikurit (16-6)
  • Losers: RT esports (default voitto)
  • Decider: Talotaikurit vs RT esports (16-13)


_________________
KELLO 18.00

Lohko E:
Satakunnan lahjakkaimmat
snataoja_fanklubben
JoreJaroGaming

  • Round 1: Satakunnan lahjakkaimmat (default voitto)
  • Round 1: snataoja_fanklubben vs JoreJaroGaming (16-4)
  • Winners: Satakunnan lahjakkaimmat vs. snataoja_fanklubben (16-1)
  • Losers: JoreJaroGaming (default voitto)
  • Decider: snataoja_fanklubben vs JoreJaroGaming (16-2)


Lohko F:
O5gZ
Fiffy Fyfaan
Noname

  • Round 1: O5gZ (default voitto)
  • Round 1: Fiffy Fyfaan vs Noname (8-16)
  • Winners: O5gZ vs. Noname (16-3)
  • Losers: Fiffy Fyfaan (default voitto)
  • Decider: Noname vs Fiffy Fyfaan (16-8)

Lohko G:
KYRGYSTAN5
buildcrew
Roihuvuori

  • Round 1: KYRGYSTAN5 (default voitto)
  • Round 1: buildcrew vs. Roihuvuori (10-16)
  • Winners:Roihuvuori vs KYRGYSTAN5 (9-16)
  • Losers: Buildcrew 
  • Decider: Buildcrew vs Roihuvuori (12-16)



Lohko H ELI ARVOTTU SUORAAN PLAYOFFS:
fenrir & Dinkelberries

Palkintopotti: 1000€!

1. 750€

2. 250€

 

Huom! Aikataulut ja Discord päivitetty!

Kartat

  • Valven virallinen competitive pool. (Dust2, Cache, Cobblestone, Mirage, Nuke, Overpass, Train)
  • Mikäli virallinen pooli muuttuu viimeistään 1vk ennen tapahtuman alkua pelataan turnauksessa uusilla virallisilla kartoilla.

Säännöt

  • LUE TÄMÄ SIVU KOKONAISUUDESSAAN.
  • Turnauksen sääntöjen pohjana käytetään Seulin virallista säännöstöä.
  • Säännöistä poiketen ns. jumpthrow-bindin käyttö on sallittu.
  • Lisäksi pelaajien on syytä käyttää uusia rateja. (rate "786432")
  • Pelaajien on tallennettava kaikista otteluista ns. in-eyes demot, ja ne on säilytettävä koko tapahtuman ajan.
  • Tallenteen nimessä on oltava seuraavat tiedot: nick, oma tiimi, vastustajan tiimi sekä turnauksen vaihe.
  • Esimerkki: "record XxXMLG-Sn1p3R666XxX_nuoretosujat_vs_csklubi420_lohkoA".
  • Tallenne on toimitettava tuomarin erikseen pyytäessä, puuttuvasta tallenteesta seuraa rangaistus.
  • Huijauksesta (aim, wh, yms.) epäiltäessä puuttuvasta in-eyes demosta seuraa diskaus.
  • Tuomari on aina oikeassa.

Aikataulut

  • Aikataulut voivat vielä muuttua! Ilmoita ennakkoon sähköpostitse mikäli yksikään tiimin edustaja ei ole paikalla perjantain check-inissä!
  • RO16 pelataan perjantaina lohkovaiheen jälkeen, mikäli turnaus on edennyt mallikkaasti aikataulussa.
  • Perjantai
  • 11.00 - Check-in
  • 12.00 - Lohkot A-F
  • 18.00 - Lohkot G-H
  • Lauantai
  • 11.30 - Check-in
  • 12.00 - Pudotuspelit RO16
  • 15.00 - Pudotuspelit RO8
  • 18.00 - Ruokatauko
  • 19.00 - Pudotuspelit RO4
  • 22.00 - Finaali 

Seedit

  •  Lohkot arvotaan pseudorandomilla.

Lohkot

  • Double Elimination BO1 GSL
  • Veto: bännit vuorotellen kunnes jäljellä pelattava rata. 
  • Korkeampi seedi (ylempänä kaaviossa) aloittaa bannit.
  • Puoltenvalinta puukkoerällä.

Pudotuspelit

  • Single Elimination BO3 
  • Pronssiottelua ei pelata
  • Veto: vuorotellen kaksi bannia, pickit ja decider viimeisenä.
  • Korkeampi seedi (ylempänä kaaviossa) aloittaa bannit.
  • Puoltenvalinta puukkoerällä.

Kommunikointi

  • Jokasella tiimillä pitää olla kapteeni turnauksen Discord-palvelimella. https://discord.gg/kmMtqDg 
  • Lukaise Discordin #ohjeet - kanava ja toimi annettujen ohjeiden mukaisesti, niin pääset CS:GO-turnauksen kanavalle.
  • Lisäksi jokaiselle lohkolle on omat tekstikanavansa. (Wohoo, vähemmän spämmii!)
  • Ennen pelin alkua kapteenit suorittavat keskenään veto-prosessin ja toinen kapteeneista ilmoittaa kanavalle pelattavat mapit muodossa "Tiimi A vs. Tiimi B, mapit: Cache, Nuke, Mirage". 
  • Turnauksen tuomariston edustaja kuittaa tiedon, ja antaa yhdistämistiedot palvelimelle. Vastaanottaja jakaa tiedot myös vastustajan kapteenille, mikäli ne on jaettu yksityisviestinä.

Muuta

  • Lisätkää joukkueen profiiliin istumapaikkanne ja linkki kapteenin steamprofiiliin!

Yhteydenotot

    • Sähköpostitse moby {a} insomnia.fi (ensisijainen)
    • Irkin kautta, nick Moby (IRCnet/Qnet)

RSS Result updates